Wręczono stypendia im. dr. Jana Kulczyka
W środę, w sali w Collegium Minus UAM, wręczono stypendia im. dr. Jana Kulczyka. Jest nasz najstarszy program, realizowany od 1999 roku, obecnie we współpracy z Kulczyk Foundation oraz Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2014 roku działa także program Stypendia im. dr. Jana Kulczyka dla studentów UAM – obywateli Ukrainy.

Uroczystość otworzyło przemówienie Jej Magnificencji Rektor UAM prof. Bogumiły Kaniewskiej.

– W taki sposób buduje się tradycja akademicka i dobry obyczaj odpowiedzialności nas wszystkich, w tym także biznesmenów, w tym także przedsiębiorców, za przyszłość, za edukację, za kulturę. – powiedziała podczas przemówienia.

Przemawiać miała także Dominika Kulczyk, prezeska Kulczyk Foundation, jednak ze względu na problemy zdrowotne zastąpił ją Aleksander Broda. W swoim przemówieniu wspomniał on o myśli dr. Jana Kulczyka, że technologia nie zastąpi człowieka pod względem odczuwania emocji. Podkreślił także, że nigdy nie należy tracić zapału, a przyszłość należy kształtować poprzez ciężką pracę i dążenie do celu.

Jako przedstawiciel FUAM przemawiał także wiceprezes Fundacji, dr hab. inż. Marcin Śmiglak. Pogratulował Laureatom wspaniałych osiągnieć, a także wyraził nadzieję, ze wsparcie stypendium pozwoli im skupić się w pełni nie tylko na nauce ale również na rozwijaniu pasji.

– Szczególne słowa uznania i wsparcia kierujemy również do studentów z Ukrainy. Wasze zasłużone stypendia są wyrazem naszego wsparcia dla całego narodu ukraińskiego. Życzymy wam, aby wojna jak najszybciej się skończyła i wolna Ukraina mogła szybko się odbudować – dodał.

Uroczystość swoim występem urozmaicił Łukasz Byrdy, który na fortepianie zaprezentował dwa utwory Fryderyka Chopina.