WYDARZENIE: Odpowiedzialne Badania i Innowacje – konferencja

WYDARZENIE: Odpowiedzialne Badania i Innowacje – konferencja

Konferencja „Odpowiedzialne Badania i Innowacje – nauka dla społeczeństwa i gospodarki”  odbędzie się 28 i 29 listopada w Poznaniu. Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM jest jej partnerem. W trakcie wydarzania, wraz z pozostałymi organizatorami, Uniwersytetem im. Adam Mickiewicza i Uniwersytetem w Malmö, zastanowimy się, czy naukowcy są odpowiedzialni za społeczeństwo? Czy taka odpowiedzialność powinna zostać wpisana w strategię rozwoju na uczelniach? Jak uniwersytety mogą współpracować z mieszkańcami? Osoby zainteresowane zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu!

ZAPISZ SIĘ

ZOBACZ PROGRAM

Podczas konferencji odbędą się wykłady plenarne, warsztaty oraz sesje równoległych połączone z otwartą debatą. Uczestnicy będą wspólnie definiować wyzwania, z jakim powinno się mierzyć polskie środowisko naukowe, aby znaleźć równowagę pomiędzy dynamicznym rozwojem naukowym, a  oczekiwanym społecznie zaangażowaniem w sprawy lokalne. Istotnym elementem konferencji będzie wypracowanie wniosków dotyczących usprawnienia dialogu w zakresie rozwoju badań i innowacji w służbie społeczeństwu.

Zapraszamy tym serdeczniej, że nasi eksperci będą mieli przyjemność dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami w trakcie wydarzenia. Prof. Jacek Guliński, prezes Fundacji i Dyrektor PPNT, będzie jednym z panelistów w części zatytułowanej „Uniwersytet – Miasto – Region”, a Joanna Bosiacka-Kniat, reprezentująca działający w naszym Parku regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE, poprowadzi warsztat pt. „RRI w nowym programie Science with and for Society 2018-2020”.

Zapraszamy 28 i 29 listopada na Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM (ul. Umultowska 89a)!