WYDARZENIE: Dni Kariery i Mobilności, czyli jak zaplanować karierę naukową

WYDARZENIE: Dni Kariery i Mobilności, czyli jak zaplanować karierę naukową

Podczas Dni Kariery i Mobilności młodzi naukowcy dowiedzą się m.in. skąd pozyskać granty na badania, jak profesjonalnie przygotować CV i dokumenty aplikacyjne, a także jak nawiązać współpracę z biznesem. Bezpłatne wydarzenia odbędą się od 18 do 20 października w trzech lokalizacjach: Collegium Minus UAM (ul. Wieniawskiego 1), Concordia Design (ul. Zwierzyniecka 3) oraz Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym (ul. Rubież 46). Zachęcamy do zapisów!

„Sprawdź, jak to zrobić” – pierwszego dnia uczestnicy zapoznają się z ofertą polskich i międzynarodowych grantów. Drugi dzień, pod hasłem „Nauka, kariera, biznes”, przybliży im możliwości i korzyści wynikające ze współpracy z sektorem prywatnym. Natomiast trzeciego dnia odbędą się warsztaty, na których młodzi naukowcy będą mogli wzmocnić kompetencje niezbędne w pracy badacza oraz w rozwoju kariery naukowej.

Szczegółowy program oraz zapisy na stronie: poznan.projektnaukowiec.pl

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Dni Kariery i Mobilności zainicjowała polska sieć Euraxess, która wspiera międzynarodową mobilność i karierę polskich naukowców w Europie. Poznański Park Naukowo-Technologiczny jest członkiem konsorcjum, realizującego projekt finansowany z unijnego programu ramowego Horyzont 2020, w ramach którego w całej Polsce organizowane są bezpłatne wydarzenia dedykowane młodym naukowcom. Zespół projektowy tworzą również: Uniwersytet Łódzki, Politechnika Krakowska, Politechnika Śląska oraz Science PR, firma wyspecjalizowana w promocji nauki.

Wydarzenia zostały objęte patronatem m.in. Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.