Wieczór w Teatrze Wielkim w styczniu 2019 r.

Wieczór w Teatrze Wielkim w styczniu 2019 r.

Poznańska Opera i Fundacja UAM zaprasza na kolejne spektakle w ramach akcji „Wieczór UAM z Teatrem Wielkim”. na dobry początek Nowego Roku, Opera proponuje dwa przedstawienia „Śpiewaków norymberskich” Wagnera. Zapraszamy:

  • 19 stycznia (godz. 17:00)
  • 26 stycznia (godz. 17:00)

Dla pracowników Fundacji UAM oraz doktorantów i pracowników Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza dostępne są promocyjne bilety w cenie 30 zł. Aby skorzystać z promocji należy przy zakupie podać w kasie hasło „Fundacja UAM”

UWAGA!

Informujemy, że w związku z tragiczną śmiercią prezydenta miasta Gdańska Pawła Adamowicza i ogłoszoną przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polski żałobą narodową, spektakl „Śpiewacy Norymberscy” w dniu 19.01.2019 r. został odwołany. Bilety można zwracać w kasie Teatru do dnia 31. stycznia br. lub wymienić na bilety na spektakl „Śpiewaków Norymberskich” , który odbędzie się w dniu 26. stycznia br.

 

O dziele:

Okazja do odwiedzenia Teatru Wielkiego w Poznankiu jest naprawdę wyjątkowa, bo mająca miejsce w marcu 2018r. premiera była pierwszą inscenizacją tej opery w Polsce od prawie stu lat. „Śpiewacy Norymberscy” miały być przeciwieństwem mrocznych dramatów muzycznych Richarda Wagnera. Autorem libretta jest kompozytor, który zrezygnował z mitologii i przedstawił historię młodego człowieka, startującego w konkursie śpiewaczym, by zdobyć rękę ukochanej. W utworze jednak najsilniej eksponuje refleksję o istocie i znaczeniu sztuki. Reżyserem poznańskiej realizacji jest Michael Sturm współpracujący z teatrem we Fryburgu. Scenografię i kostiumy stworzył austriacki artysta Matthias Engelmann. Realizatorzy zabierają widzów w psychologiczną podróż do umysłu artysty, aby pokazać jej mechanizmy a co najważniejsze, jej jednoczący wymiar i siłę działania ponad podziałami. W roli Hansa Sachsa wystąpi znakomity bas Frank van Hove, a orkiestrę poprowadzi maestro Gabriel Chmura.