VI Piknik z wyobraźnią 7 września. Zapraszamy!

 

VI Piknik z wyobraźnią 7 września. Zapraszamy!

Już możemy dumnie komunikować: 7 września 2019 roku zapraszamy do Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM na VI Piknik z wyobraźnią! Jak zwykle, postaramy się zadowolić nowych gości i zaskoczyć stałych bywalców. Impreza będzie trwała dłużej, planujemy więcej atrakcji oraz wracają pokazy na scenie.

Piknik z wyobraźnią to nasze flagowe wydarzenie, organizowane w ramach działalności CSV PPNT. Wraz z Wystawcami przede wszystkim popularyzujemy nauki ścisłe, zarażamy pasją do nich, edukujemy, przedstawiamy ciekawe technologie. To też przestrzeń dla warsztatów sensorycznych, artystycznych, językowych oraz sportowych. I choć tak naprawdę atrakcje kierujemy do dzieci, to okazuje się, że świetnie bawią się przy nich całe rodziny!

W tym roku przede wszystkim powiększamy i upgradujemy strefę Laboratorium Wyobraźni. Wszystkich szczegółów nie zdradzimy, ale uchylamy rąbka tajemnicy – na najbardziej obleganym stanowisku Pikniku z wyobraźnią pojawią się Chemiczne rewolucje, Fizyczne oblicze baniek mydlanych, czy też Drapieżne roboty.

GameZone PPNT w zeszłym roku zaskoczyło wszystkich sterowanym dźwigiem, w tym jego autor szykuje kolejną niespodziankę. Opierając się także na sugestiach i wrażeniach uczestników, ponownie będą stoiska z grami komputerowymi, w których sterowanie odbywa się wyłącznie przy użyciu wzroku. Nie zabraknie wirtualnej rzeczywistości oraz dronów.

Centrum Archeologiczne PPNT powiększa strefę wykopalisk dla dzieci, piaskownic ze skarbami do odkrycia będzie więcej, a nasi Badacze wyjdą z laboratoriów i przygotują warsztaty oraz spektakularne pokazy chemiczne. Tę dziedzinę wzmocni Naukowe Koło Chemików UAM, które przyjdzie do naszego Parku z m.in. z najciekawszymi elementami  projektu „Miasteczko Mendelejewa”.

W tym roku poszerzamy jedną ze stref – Strefa sportu i zdrowia to już nie tylko zadania sprawnościowe, turnieje i tory przeszkód, ale także np. sekcja Centrum Powiadamiania Ratunkowego, czy też stoiska edukujące w zakresie dietetyki i zdrowego żywienia.

A będzie się działo dużo więcej! Piknik z wyobraźnią to także, choć dalej nie tylko:

  • spotkania z technologiami opracowanymi przez naszych Lokatorów,
  • zajęcia sensoryczne, manualne,
  • warsztaty językowe, językowe tory przeszkód,
  • warsztaty florystyczne, artystyczne,
  • gry edukacyjne,
  • gra terenowa.

Piknikowych Wystawców będzie można poznawać, jak w ubiegłym roku, na facebookowym fanpage’u, a ich wszystkich poznacie bliżej wydarzenia, czyli pod koniec sierpnia. Obserwujcie nas na FB, zaglądajcie do aktualności!

A zatem, koniecznie zapiszcie w kalendarzu: 

7 września (sobota) 2019 

Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46 w Poznaniu

Start: 10:00, zakończenie 16:00

Na koniec zachęcamy do obejrzenia filmiku, który pokazuje, jak bawiliśmy się w ubiegłym roku: ,

V Piknik z wyobraźnią 08.09.2018

Osoby, firmy, instytucje zainteresowane współpracą, Ofertą dla wystawcy czy Ofertą sponsoringową zapraszamy do kontaktu:

anna.kusiak@ppnt.poznan.pl lub promocja@ppnt.poznan.pl

tel. 61 827 97 42 lub 695 152 256.

REGULAMIN IMPREZY MASOWEJ VI Piknik z Wyobraźnią