SYMPOSIUM ON POLYDOPAMINE
SYMPOSIUM ON POLYDOPAMINE TO DRUGA EDYCJA UNIKATOWEJ KONFERENCJI ODBYWAJĄCA SIĘ NA WYDZIALE CHEMII UNIWERSYTETU IM. ADAMA MICKIEWICZA. DOTYCZY ONA NAJNOWSZYCH OSIĄGNIĘĆ W ROZWIJAJĄCYM SIĘ OBSZARZE CHEMII MATERIAŁÓW, BIOMATERIAŁÓW I POLIMERÓW ORAZ ICH ZASTOSOWANIA. WSPÓŁORGANIZATOREM ODPOWIADAJĄCYM ZA LOGISTYCZNE PRZYGOTOWANIA JEST BIURO ORGANIZACJI KONFERENCJI POZNAŃSKIEGO PARKU NAUKOWO-TECHNOLOGICZNEGO.

Symposium on Polydopamine wzięło swoją nazwę od sztandarowego materiału z grupy katecholowych – polidopamina. Ma ona swoje zastosowanie w medycynie, katalizie oraz wytwarzaniu i magazynowaniu energii. Grupa tych materiałów z roku na rok jednak coraz bardziej się rozrasta. Konferencja ta jest więc odpowiedzią na oczekiwania środowiska naukowego pracującego w chemii katecholi. Jest to miejsce wymiany myśli i doświadczeń związanych z tematem.

Konferencję prowadzi prof. UAM dr hab. Radosław Mrówczyński. Uczestniczy w niej też wielu wybitnych specjalistów z Europy, Chin, USA i Korei Południowej z niekwestionowanym dorobkiem naukowym. Dzięki temu uczestniczący w konferencji młodzi adepci nauki mogą bezpośrednio nawiązać kontakt z uznanymi autorytetami.

Sympozjum doprowadzi do współpracy między polskimi a zagranicznymi ośrodkami naukowymi, wymiany osobowej oraz międzynarodowych projektów. Symposium on Polydopamine pozwoli także na powrót do regularnych kontaktów naukowych i bezpośrednią wymianę wiedzy, myśli i know-how.

Aby efektywnie wykorzystać czas konferencji planowane jest 15 wykładów plenarnych przez dwa dni oraz sesje plakatowe. Wyniki tego wydarzania będą umieszczone na stronach konferencji i naukowych portalach społecznościowych.

Symposium on Polydopamine to doskonała okazja do zdobycia wiedzy przez młodych i doświadczonych naukowców pracujących w chemii katecholi. Jest to również możliwość zaznaczenia obecności polskich placówek oraz naukowców na międzynarodowej arenie.

Konferencja objęta jest patronatem przez Polskie Towarzystwo Chemiczne. Wsparcie w organizacji konferencji zapewniło Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach projektu „Doskonała Nauka”.