WYDARZENIE: Święto nauki, czyli XX Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

WYDARZENIE: Święto nauki, czyli XX Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

23 kwietnia 2017 roku rozpoczął się Poznański Festiwal Nauki i Sztuki. Potrwa do środy, 26 kwietnia.  W ciągu tych czterech dni naukowcy z siedmiu poznańskich uczelni, Laboratorium Wyobraźni prowadzonego przez naszą Fundację oraz z poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk przedstawią uczestnikom fascynujący świat nauki. Zapraszamy na setki warsztatów, pokazów, doświadczeń, wykładów…

Festiwalowa Niedziela (23 kwietnia)  stanowiła oficjalne otwarcie wydarzenia i tego dnia każdy mógł przyjść na dziedziniec Urzędu Miasta Poznania, by spojrzeć na naukę z innej, niecodziennej perspektywy. Oczywiście nie zabrakło pokazów Laboratorium Wyobraźni: róż w ciekłym azocie, niepękających baniek mydlanych, warsztatów robienia „chemicznego glutka”, które jak co roku cieszyły się ogromną popularnością. A to tylko przedsmak, bowiem w środę, 26 kwietnia Laboratorium Wyobraźni przygotowało dla uczestników mnóstwo atrakcji, takich jak doświadczenia i warsztaty z dziedzin nauk chemicznych oraz fizycznych, odwiedzający będą także mogli wziąć udział np. w warsztatach z robotyki, odbyć podróż w głąb komórki czy zobaczyć pokaz w planetarium.

***

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu przygotowano blisko 700 spotkań z nauką i sztuką, w tym: aż 150 wykładów, p0onad 300 warsztatów i laboratoriów, około 100 pokazów i prezentacji, niemal 40 działań artystycznych, takich jak koncerty, wystawy oraz spektakle, liczne zajęcia sportowe, wycieczki, konkursy, gry i wiele innych. Każde z nich ma na celu zaciekawić, zainspirować oraz poszerzyć wiedzę zarówno najmłodszych uczestników Festiwalu, jak i dorosłych.

Fundacja UAM wspiera Poznański Festiwal Nauki i Sztuki od 1999 r. (poczytaj więcej)