WYDARZENIE: Sukces IV Pikniku z Wyobraźnią! Zdjęcia

WYDARZENIE: Sukces IV Pikniku z Wyobraźnią! Zdjęcia

Kolejny Piknik z Wyobraźnią za nami. W tym roku udało się wszystko: dopisała pogoda, frekwencja i humory. Goście mogli bawić się, uczyć, odpoczywać i grać na ponad 40 różnych stoiskach naukowych i sportowych. Dodatkowo na scenie odbywały się pokazy chemiczne i taneczne, walka taekwondo i lot dronem, a dla najmłodszych – zabawy z chustą klanza. 2 września Piknik organizowany przez Fundację UAM odwiedziło kilka tysięcy gości!

Piknik z Wyobraźnią to największe naukowe wydarzenie organizowane na świeżym powietrzu w Poznaniu. Tradycyjnie odbywa się w pierwszą sobotę września. Tego dnia na terenie PPNT kilka tysięcy gości w różnym wieku ma okazję poczuć się jak prawdziwy naukowiec, sportowiec czy inżynier. Nie inaczej było podczas tegorocznej edycji Pikniku!

Wśród najciekawszych stoisk znalazły się również te oferowane przez studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza:

  • Studenckie Koło Naukowe Fizyków Fusion przygotowało pokazy ilustrujące prawa elektromagnetyczne
  • dzięki Naukowemu Kołu Chemików UAM na scenie wybuchały race, płonęły kolorowe substancje i tworzyły się węże z piany – w sposób bezpieczny, widowiskowy i ciekawy
  • z kolei Klub Uczelniany AZS UAM przygotował kilka atrakcji sportowych dla najmłodszych oraz sceniczne pokazy choreograficzne dla każdego

Partnerami tegorocznego Pikniku były trzy duże marki: VW Poznań, PKO BP oraz Trust.

Wszystkim wystawcom i Partnerom dziękujemy za zaangażowanie, a gości zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z IV Pikniku z Wyobraźnią.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!