Stypendia im. dr. Jana Kulczyka przyznane po raz 22

 

Stypendia im. dr. Jana Kulczyka przyznane po raz 22

 

5 lipca w Małej Auli UAM odbyło się wręczenie stypendiów im. dr. Jana Kulczyka dla studentów i doktorantów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. To już 22. edycja naszego programu stypendialnego.

PPNT Fundacji UAM wypłaca Stypendia im. dr. Jana Kulczyka od 1999 roku, co czyni ten program stypendialny najstarszym wśród wszystkich prowadzonych przez Fundację UAM. Program jest realizowany we współpracy z Kulczyk Foundation oraz Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wręczenie stypendiów odbyło się w Sali im. Lubrańskiego, potocznie nazywaną również Małą Aulą UAM. Ośmiu wyróżnionych laureatów, w tym czterech studentów i czterech doktorantów, będzie otrzymywać stypendium przez najbliższe dziewięć miesięcy. Wyróżnienie to ma na celu docenienie ich wybitnych wyników naukowych, aktywności zarówno na uczelni, jak i poza nią, a także udziału w grantach badawczych i inicjatywach międzynarodowych.

Cieszymy się, że uczestniczymy w tym trójstronnym projekcie realizowanym we współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza i aktualnie z Kulczyk Foundation. Współpraca ta stanowi doskonały przykład współdziałania uczelni, jednostki naukowej oraz biznesu we wspieraniu rozwoju młodych, wyróżniających się studentów i doktorantów – mówi dr hab. Jacek Guliński, Prezes Zarządu Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Z funduszu stypendialnego im. dr. Jana Kulczyka w latach 1999-2020 PPNT wypłacił w sumie 184 stypendia, o łącznej wartości ponad 2 milionów złotych. Wysokość stypendium, przyznawanego na dziewięć miesięcy roku akademickiego, wynosi 1300 zł miesięcznie dla studentów oraz 2700 zł miesięcznie dla doktorantów.

Gratulujemy Laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

Fotografie: Adrian Wykrota