Studenci i doktoranci UAM zbadają lodowce w boliwijskich Andach

GEOpraktyki_wyprawa studentow UAM wspirana przez Fundację UAMW ramach międzynarodowego projektu GEOpraktyki, studenci i doktoranci ze Studenckiego Koła Naukowego Geografów im. Stanisława Pawłowskiego, działającego na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM, wyjadą do Boliwii badać reakcje lodowców tropikalnych na zmiany klimatyczne.

Po sukcesie, jaki odniosła pierwsza edycja projektu GEOpraktyki, realizowana w ubiegłym roku w Peru, zainicjowano drugą edycję, która tym razem odbędzie się w Boliwijskich Andach. Celem projektu jest umożliwienie studentom konfrontacji wiedzy zdobytej podczas studiów z praktyką, poszerzenie wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych oraz języka angielskiego i hiszpańskiego, a także promocja ekspedycji naukowych jako innowacyjnej formy zdobywania doświadczenia. Wyniki przeprowadzonych badań zostaną opublikowane w czasopismach naukowych oraz staną się przedmiotem konferencji, wykładów i prelekcji.

Uczestnicy projektu zajmą się m.in. badaniem reakcji lodowców tropikalnych na zmiany klimatyczne, wykonają ortofotomapy i cyfrowe modele powierzchni terenu oraz zbadają zachowania przestrzenne człowieka na Plaza Murillo w La Paz.

Fundacja UAM została partnerem tego projektu, wspierając tym samym młodych naukowców w zdobywaniu cennego doświadczenia zawodowego.