Przedszkole „Parkowe Skrzaty” PPNT obchodzi 10-lecie!
Przedszkole „Parkowe Skrzaty” PPNT obchodzi 10-lecie!
To już 10 lat odkąd Przedszkole „Parkowe Skrzaty” istnieje na terenie PPNT Fundacji UAM. Pomysł powstania Przedszkola zrodził się z potrzeb Rodziców pracujących na terenie PPNT i UAM. Pozyskane środki z Europejskiego Funduszu Społecznego umożliwiły nam stworzenie innowacyjnej placówki, która postawiła na nowoczesne metody nauczania oraz indywidualne podejście do dzieci.

Program Przedszkola „Parkowe Skrzaty” oparto na autorskiej koncepcji Instytutu Małego Dziecka im. Astrid Lindgren – partnera projektu, eksperta w zakresie wczesnej edukacji, przy jednoczesnym spełnieniu wszystkich wymogów Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Bazuje na rozpoznaniu potrzeb, solidnej wiedzy i doświadczeniu oraz poszanowaniu praw dzieci w przestrzeni społecznej, rodzinnej, edukacyjnej oraz publicznej. Zakłada, że małe dzieci uczą się od urodzenia, w sposób aktywny poznają, próbują zrozumieć świat wokół siebie. Są małymi badaczami i, podobnie jak współpracujący z PPNT naukowcy, eksperymentują, rozwiązują problemy, aktywnie szukają odpowiedzi na interesujące je tematy.

Przez 10 lat „Parkowymi Skrzatami” kierowało dwóch Dyrektorów. Pierwszą z nich była Pani Izabela Zerbst.  Od 2012 roku, niezmiennie tę zaszczytną funkcję obejmuje Pani Alina Małgorzata Skrobek, która zawsze mogła liczyć na swoją wykwalifikowaną Kadrę:

  • 10 kreatywnych nauczycielek wychowania przedszkolnego,
  • 12 zaangażowanych asystentek,
  • 4 wesołe nauczycielki języka angielskiego,
  • 1 roztańczoną nauczycielkę rytmiki,
  • 3 uśmiechnięte logopedki,
  • 4 pełne energii osoby dbające o czystość.

W ciągu dekady Kadra pedagogiczna uczestniczyła w ok. 300 szkoleniach, które pozwoliły nam na poszerzenie kompetencji i wiedzy, dotyczącej rozwoju dzieci.

Pod naszą opieką znajdowało się ok. 500 Skrzatów, z czego 460 już wyfrunęło i prężnie rozwija swoje skrzydła w szkole. Nasi najstarsi Absolwenci mają już 15 lat!

Wspólnie z Dziećmi zrealizowaliśmy około 100 projektów badawczych o różnej tematyce, które wynikały głównie z ich zainteresowań.

Cały czas dzielnie stawiamy czoła silnemu przeciwnikowi, jakim okazał się koronawirus. Mimo trudnych momentów, potrafiłyśmy wirtualnie przenieść się do domów naszych Skrzatów, w których stworzyłyśmy im namiastkę Przedszkola.

Mamy nadzieję, że kolejne lata przyniosą nam nowe wyzwania i możliwości, które będziemy realizować z myślą o rozwoju naszych Skrzatów.

Dziękujemy za wsparcie oraz możliwość budowania tak wyjątkowego miejsca!

Zespół Przedszkola „Parkowe Skrzaty”

Strona internetowa Przedszkola „Parkowe Skrzaty”

Filmik o Przedszkolu „Parkowe Skrzaty”