O potrzebie Parku Ciszy – debata publiczna w ramach Fund_Akcji!
Czy Park Ciszy zaspokoiłby potrzeby mieszkańców spragnionych wyciszenia i kontaktu z dziką przyrodą? „O potrzebie Parku Ciszy: Przyszłość Stadionu im. E. Szyca” – debata publiczna.

Wybudowany na terenach zalewowych, łączy historię sportową, wojenną i środowiskową Poznania. Zrujnowany stadion stał się obecnie ostoją dzikiej przyrody. Jak więc wykorzystać ten teren? Debata „O potrzebie Parku Ciszy: Przyszłość Stadionu im. E. Szyca” ma na celu przedstawić wartość inicjatywy jaką jest utworzenie Parku Ciszy.

27 czerwca 2024, g. 18:00, Galeria Miejska Arsenał

Historia tego miejsca rozpoczęła się 1929 roku, kiedy to został wybudowany jako stadion dla Warty Poznań. W okresie II Wojny Światowej był miejscem niewolniczej pracy i egzekucji Żydów. Po wojnie został przebudowany i wykorzystywany jako stadion, na którym wielokrotnie padały rekordy frekwencji. Po 1989 stadion zaczął popadać w ruinę a w 2018 roku wrócił w posiadanie Miasta Poznań.

W tym momencie, jako nieużytek, jest wyjątkowym miejscem na mapie Poznania. Teraz, kiedy ważą się losy tego miejsca, debata omowi jak pogodzić przeszłość Stadionu z obecnymi potrzebami mieszkańców i dzikiej przyrody.

Debatę poprowadzi prof. Monika Bakke z Wydziału Filozofii UAM, inicjatorka pomysłu utworzenia Parku. Inicjatywa ta wpisuje się w europejski nurt, który łączy środowiska akademickie z otoczeniem społecznym.

Więcej o debacie dowiesz się tutaj. Dodatkowo dołącz do wydarzenia na Facebooku tu.

Debata organizowana wspólnie z Centrum Humanistyki Środowiskowej UAM i współfinansowana przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM (konkurs FUND-AKCJA).