Noc w… Collegium Maius
Noc w… Collegium Maius
Kolejny projekt dofinansowany w ramach V Edycji Konkursu Fund_Akcja – zrealizowany! Tym razem niezwykłą kreatywnością popisali się studenci i pracownicy naukowi Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej.

Przedstawiciele Koła Naukowego „Cykliści i Findesiecliści” pod opieką dr Rozalii Wojkiewicz, postanowili przybliżyć uczniom szkół średnich oraz studentom kierunków humanistycznych zjawisko nokturnu i związanych z nim zagadnień – poetyckich, malarskich, filmowych i muzycznych. W tym celu, 13 maja br. przeistoczyli przestrzeń Collegium Maius w scenę nocnej wędrówki, której uczestnicy, przekraczając granicę między dniem a wieczorem, odwiedzili poszczególne strefy nocy (szarej godziny, księżyca, snu, grozy oraz brzasku), wyposażeni w książeczkę z zadaniami konkursowymi.  Była to niepowtarzalna okazja do poznania przestrzeń i historii niezwykłego gmachu UAM. W ramach tej niecodziennej – bo nocnej – „lekcji polskiego” uczniowie mogli utrwalić wiedzę szkolną i rozwinąć pasję do literatury i sztuk pięknych.

W programie wydarzenia znalazły się prelekcje, konkursy i warsztaty teatralne, podczas których uczestnicy tworzyli i nagrywali własne etiudy.

Organizatorzy udowodnili, że nauki humanistyczne również można popularyzować w ciekawy i niebanalny sposób! Cieszymy się, że mogliśmy pomóc w realizacji tego projektu!

fot. archiwum organizatora