Nauki Przyrodnicze na Scenie

Nauki Przyrodnicze na Scenie

 

Przed nami 11. edycja Festiwalu Nauki Przyrodnicze na Scenie. Nauczyciele i edukatorzy z całego kraju będą pokazywać i udowadniać, że o fizyce, biologii czy chemii można mówić inaczej i ciekawiej. Fundacja UAM jest partnerem tego wydarzenia. Zapraszamy już za tydzień, 21. i 22. września, na Wydział Fizyki UAM w Poznaniu.

Ogólnopolski Festiwal Nauki Przyrodnicze na scenie to projekt stworzony przez nauczycieli dla nauczycieli. Upowszechnia naukę i ma na celu podnoszenie jakości edukacji przyrodniczej, matematycznej i informatycznej poprzez innowacyjne wspomaganie kształcenia młodzieży.

Gruntowna wiedza z zakresu nauk przyrodniczych – fizyki, chemii, biologii oraz matematyki i informatyki jest niezbędna dla zrozumienia otaczającego nas świata, wyboru przyszłego zawodu w przypadku uczniów, czy odniesienia gospodarczego sukcesu w przyszłości.

Swój udział w tegorocznej edycji Festiwalu zapowiedziało ponad 400 nauczycieli i ich uczniów, dydaktyków i popularyzatorów nauki z całej Polski. Zaprezentowanych zostanie ponad 100 projektów w takich kategoriach jak: demonstracje zjawisk, działania artystyczne pokazujące związki nauk przyrodniczych z problemami współczesnego świata oraz pokazy multimedialne dotyczące różnych tematów związanych z ciekawymi problemami z obszaru nauk przyrodniczych.

Laboratorium Wyobraźni PPNT, które jest częścią Fundacji UAM, także zaangażowało się w ten projekt i zaprezentuje pokazowy wykład o nazwie: „Fizyka w sztukach walki”. Publiczność będzie miała okazję zapoznać się z siłami, jakie pojawiają się przy uderzeniu oraz jak znajomość fizyki przydaje się w łamaniu desek czy cegieł.

Ta ogólnopolska edycja Festiwalu Nauki Przyrodnicze na Scenie stanowi krajowy etap europejskiego festiwalu Science on Stage. Kolejny europejski festiwal odbędzie się w 2019 roku w portugalskim Cascais.

Szczegółowy program umieszczony jest na festiwalowym portalu http://sons.amu.edu.pl/