„Nauka Kołem się Toczy” – znamy wyniki konkursu!
„Nauka Kołem się Toczy” – znamy wyniki konkursu!
Znamy wyniki konkursu organizowanego w ramach projektu „Nauka Kołem się Toczy”. Najaktywniejsze koła naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu połączyły siły i udowodniły, że współpraca się opłaca, a interdyscyplinarność to klucz do sukcesu w pracy projektowej!

Strategie gamifikacyjne w aplikacjach fitnessowych, zagospodarowanie przestrzenne a poczucie szczęścia, a może wpływ zanieczyszczenia światłem na jakość snu – nad tymi zagadnieniami pochylili się autorzy interdyscyplinarnych projektów naukowo-badawczych, nagrodzonych przez Komisję Konkursową. Projekt „Nauka Kołem się Toczy”, dofinansowany przez Fundację UAM w ramach V edycji konkursu Fund_Akcja obejmował organizację konferencji naukowo-szkoleniowej, podczas której koła naukowe miały okazję się poznać i zaprezentować swoją działalność, a następnie wziąć udział w warsztatach na temat przygotowywania wniosków projektowych. W toku warsztatów studenci reprezentujący różne dyscypliny naukowe, pracowali w grupach nad wspólnym, interdyscyplinarnym projektem badawczym wraz z kosztorysem.

Oto zwycięskie projekty, które otrzymały dofinansowanie na realizację zaplanowanych badań:

  • „Związek strategii gamifikacyjnych stosowanych w aplikacjach fitnessowych z problematycznymi zachowaniami związanymi z korzystaniem z aplikacji u ich użytkowników” – projekt będzie realizowany przez Koło Naukowe Zaburzeń Odżywiania UAM (Wydział Psychologii i Kognitywistyki) oraz Groznawcze Koło Naukowe UAM (Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej).
  • „Dzielnica szczęścia – uwarunkowania szczęścia w perspektywie zagospodarowania przestrzennego” – projekt będzie realizowany przez Polskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Psychologii w Poznaniu (Wydział Psychologii i Kognitywistyki) oraz Koło Naukowe Zintegrowanego Planowania Rozwoju (Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej).
  • „Zanieczyszczenie światłem a poczucie bezpieczeństwa i jakość snu” – projekt będzie realizowany przez Akademickie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej (Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej) oraz Studenckie Koło Naukowe Fizyków FUSION (Wydział Fizyki UAM).

Serdecznie gratulujemy! Trzymamy kciuki za realizację zaplanowanych badań!