Konferencja naukowa „Cities as social ecological systems. Third World Conference of the Society for Urban Ecology”

7 lipca rozpocznie się 3. edycja międzynarodowej konferencji naukowej „Cities as social ecological systems. Third World Conference of the Society for Urban Ecology”. Jest to pierwsza konferencja naukowa po pandemii COVID-19, która w Poznaniu odbędzie się częściowo stacjonarnie. Wydarzenie potrwa do 9 lipca.

Po cieszących się międzynarodowym uznaniem konferencjach, mających miejsce w Berlinie (w 2013) oraz w Szanghaju (w 2016) przyszedł czas na Polskę. To właśnie w Poznaniu, stolicy Wielkopolski, mieście uważanym za zielone i ekologiczne, od 7 do 9 lipca odbywać się będzie kolejna edycja konferencji. Tegoroczna edycja wydarzenia jest wyjątkowa, gdyż jest to jedna z pierwszych w Polsce oraz pierwsza w Poznaniu konferencja naukowa, która w czasach ustępującej pandemii COVID-19 odbywać się będzie w formie hybrydowej. Przybyli z całego świata goście, będą mogli wysłuchać wystąpień prelegentów nie tylko online, ale przede wszystkim na żywo –  w Sali Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

W wydarzeniu udział wezmą naukowcy, wykładowcy, eksperci oraz profesjonaliści z branży m.in. biznesowej, zajmujący się relacjami zachodzącymi między społeczno-ekonomicznymi i ekologicznymi komponentami systemów miejskich. Program konferencji obejmuje szeroki zakres zagadnień, wśród których znajdą się panele dotyczące ekologicznych aspektów miast, czy też współzależności elementów społecznych w miastach.

Organizatorami wydarzenia są: SURE – Society for Urban Ecology oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM znalazł się natomiast w gronie kilku partnerów wydarzenia.

Więcej o wydarzeniu:

https://www.sure2021.org/