GEOpraktyki: edycja VII dobiegła końca!
GEOpraktyki: edycja VII dobiegła końca!
W gronie zwycięzców tegorocznej edycji konkursu Fund_Akcja, znalazła się VII edycja inicjatywy GEOpraktyki. Jest to interdyscyplinarny projekt naukowy zrzeszający studentów i doktorantów Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ramach projektu, uczestnicy opracowują indywidualny program badawczy uwzględniający zarówno samodzielne jak i grupowe koncepcje badań naukowych, koncentrujących się wokół obszaru ekspedycji. W tym roku, uczestnicy projektu odwiedzili Indonezję. 

Indonezja, leżąca na terenie Pacyficznego Pierścienia Ognia jest jednym z popularniejszych obszarów dla pasjonatów turystyki wulkanicznej. Badania miały na celu określenie m.in. poziomu przygotowania przewodników wprowadzających turystów w okolice wybranych wulkanów, czy też zbadanie przygotowania regionu do przyjęcia osób zainteresowanych turystyką wulkaniczną. W ramach wyjazdu realizowany był projekt badawczy, który opierał się na opracowaniu stanowisk badawczych, w których występują geologiczne zapisy współczesnych trzęsień ziemi.

Organizatorom i uczestnikom wyprawy gratulujemy niezwykłego pomysłu na badania! Bardzo się cieszymy, że Fundacja UAM mogła dołożyć swoją cegiełkę do organizacji inicjatywy.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z wyprawy w mediach społecznościowych projektu.

fot. archiwum organizatora