Czerwiec w Operze. Zapraszamy na spektakle w ramach Wieczoru UAM z Teatrem Wielkim

Czerwiec w Operze. Zapraszamy na spektakle w ramach Wieczoru UAM z Teatrem Wielkim

W czerwcu 2018 r. poznańska Opera zaprasza melomanów-pracowników Fundacji i pracowników Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na trzy spektakle „Zemsty Nietoperza”:

  • 02.06 (sobota), godz. 19.00
  • 03.06 (niedziela), godz. 18.00
  • 05.06 (wtorek), godz. 19.00

O spektaklu:
Pomysł, by akcję „Zemsty nietoperza” umieścić na luksusowym statku, jest próbą odnalezienia operetkowego świata w konkretnych, współczesnych realiach. Pasażerowie przejawiają skłonność do przesady w doznawaniu licznych przyjemności oraz działają usprawiedliwieni wakacyjnym odpustem, przekraczając niekiedy granice przyzwoitości. Stają się bohaterami towarzyskich intryg, które przeżywają nad wyraz intensywnie i nierzadko w szampańskim nastroju niekończącej się zabawy. Szeroki uśmiech staje się maską, pod którą skrywane są troski i niepowodzenia pozostawionej na lądzie codzienności. W teatrze konwencja ujawnia jednak sztuczność tej rzeczywistości i pozwala przyjrzeć się jej z przymrużeniem oka. Śmiech jest spontaniczną, oczyszczającą reakcją. Niechaj więc operetka Johanna Straussa-syna będzie okazją do radosnego, wspólnego przeżywania.

Po podaniu w kasie Teatru Wielkiego hasła „Fundacja UAM”, pracownikom przysługuje zniżka na bilety – zostaną one sprzedane w promocyjnej cenie 30 zł. Wszystkim amatorom sztuki operowej życzymy udanych wrażeń!