Ćwierćwiecze innowacji. Nasz PPNT istnieje już 25 lat!

Ćwierćwiecze innowacji. Nasz PPNT istnieje już 25 lat!

15 maja świętujemy swoiste ćwierćwiecze innowacji w Poznaniu. Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM kończy 25 lat!

Decyzja o utworzeniu Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego  zapadła dokładnie 15 maja 1995 r. Od początku istnienia Park ma siedzibę przy ul. Rubież 46. Od momentu utworzenia PPNT:

  • wyinkubował 120 startupów,
  • opracował 40 technologii, z których część została wdrożona do produkcji,
  • opracował i chroni 50 własnych patentów i 110 zgłoszeń patentowych w kraju i zagranicą,
  • opublikował 270 publikacji naukowych i ok. 80 publikacji dotyczących znaczenia innowacji,
  • gościł ponad 51 000 uczestników szkoleń i warsztatów,
  • pokazał ponad 100 000 gościom Laboratorium Wyobraźni PPNT,  że innowacje i nauka są świetnym źródłem zabawy.

ZOBACZ >>> WIĘCEJ DANYCH O DZIAŁALNOŚCI PPNT

Inne urodziny

Przez 25 lat mieliśmy okazję czynnie uczestniczyć w życiu gospodarczym regionu, niezależnie od aktualnie panującej koniunktury – mówi prof. UAM dr hab. Jacek Guliński, prazez Fundacji UAM, członek zespołu zakładającego PPNT, a aktualnie jego Dyrektor. Dziś to jest nasza siła – doświadczenie zbierane w różnych okolicznościach i odwaga do poszukiwania nowych rozwiązań.

Ze względu na epidemię koronawirusa, parkowe urodziny planujemy obchodzić zdalnie, tylko w gronie pracowników. Na konferencje i podsumowania przyjdzie czas, jeśli okoliczności pozwolą. Jednak nie tort i szampan są najważniejsze w trakcie tych urodzin.

Pozycja PPNT opiera się na szerokim wachlarzu usług i różnorodnej wiedzy, którą Park może się podzielić. Aktualnie świadczymy kilkadziesiąt specjalistycznych usług z zakresu chemii, biotechnologii, fizyki czy badań laboratoryjnych. Do tego dochodzą usługi IT, doradztwo, szkolenia i warsztaty. Nie brakuje też miejsca na wspieranie samorządów budujących regionalne strategie innowacyjności.

Co dalej?

Jubileusz to nie tylko okazja do podsumowań i gratulacji, ale też świetny moment na deklaracje.

W naszej strategii deklarujemy, że najbliższe lata przeznaczymy na wzmacnianie roli PPNT jako węzła wiedzy i technologii. Chemy, aby korzystały z niego instytucje otoczenia biznesu, region, startupy i dojrzałe firmy szukające wsparcia w ekspansji zagranicznej. – obiecuje w imieniu całego Parku jego Dyrektor, prof. Jacek Guliński.

Przeczytaj o 25 latach działalności Parku.
Pobierz >>> naszą jubileuszową publikację