Cinema TO Chemia
Cinema TO Chemia
3 czerwca sala wykładowa Wydziału Chemii UAM zamieniła się w salę…kinową. Byli widzowie, był popcorn, a przede wszystkim były dobre filmy! Filmy nie byle jakie, bo chemiczne, nagrane przez uczniów szkół podstawowych z całej Polski, którzy zgłosili się do konkursu Cinema TO Chemia, organizowanego przez Wydział Chemii UAM przy wsparciu Fundacji UAM.

Zadaniem konkursowym było nagranie filmu prezentującego eksperyment lub ciekawostkę chemiczną. Uczniowie obdarzeni poczuciem humoru mogli się popisać w kategorii „Chemia na wesoło”.  Poziom filmów nadesłanych do konkursu był niezwykle wysoki, zarówno pod względem merytorycznym jak i edytorskim. Z tego powodu, Organizatorzy postanowili przyznać aż 5 Nagród Głównych i 5 wyróżnień, które ufundowali Dziekan Wydziału Chemii UAM oraz Fundacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach konkursu Fund_Akcja. Oto nagrodzone filmy:

Kategoria Ciekawostka:

„Miłość”

„Łapy precz od jodu!”

Kategoria Chemia na wesoło:

„Chemia to kasa”

„Śmieszne”

Kategoria Eksperyment indywidualny:

„Chemiczne świetliki”

„Fluorescencyjne skorupki”

Kategoria Eksperyment zespołowy:

„Chemia na kolorowo”

„Wybuchowy wodór”

Nagroda Publiczności:

„Szkoła pełna chemii”

„Nie takie oczywiste jakby się mogło wszystkim wydawać”

Gratulujemy laureatom, Pomysłodawcom i Organizatorom Festiwalu, którzy po raz kolejny udowodnili, że nauka może być świetną zabawą, a kamera w smartfonie – kluczem do zaangażowania dzieci w eksperymentowanie z chemią. Niezwykle cieszą nas takie projekty!