Bliżej C14, czyli o profesorze Goslarze w Platon TV

Bliżej C14, czyli o profesorze Goslarze w Platon TV

Profesor Tomasz Goslar został bohaterem kolejnego odcinka serii „Wybitne postacie Uniwersytetu”, tworzonej przez Uniwersyteckie Studio Filmowe i dostępnej na platformie Platon TV. Film pozwala poznać historię innowacyjnych badań nad datowaniem radiowęglowym prowadzonych przez Profesora w Poznańskim Laboratorium Radiowęglowym z siedzibą w  naszej Fundacji. Przy okazji film przybliża też inne jego zainteresowania, niekoniecznie naukowe.

Seria „Wybitne postacie Uniwersytetu” przybliża dokonania naukowe i zainteresowania największych uczonych związanych z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza. Tym razem, bohaterem odcinka został prof. dr hab. inż. Tomasz Goslar, krajowy autorytet w dziedzinie badań radiowęglowych metodą akceleratorową. Od 15 lat profesor rozwija Poznańskie Laboratorium Radiowęglowe, unikalną jednostkę, część Fundacji UAM, która bada wiek organicznych zabytków archeologicznych na zlecenie uniwersytetów, muzeów i jednostek naukowych z całego świata..

Z reportażu dowiemy się, jak narodziły i rozwijały się naukowe zainteresowania Profesora, ale także co robi w wolnym czasie, po kim odziedziczył smykałkę do majsterkowania i jak lubi pisać swoje słynne limeryki.

profesor goslar_2