A czy ty zmieniasz coś w klimacie? Weź udział w plenerowym spektaklu ekologicznym!
A czy ty zmieniasz coś w klimacie? Weź udział w plenerowym spektaklu ekologicznym!
Już 18 września br., o godz. 16:00, na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego odbędzie się familijny plenerowy spektakl ekologiczny „CO(2) Zmieniacie w klimacie?”. To pierwsza taka inicjatywa w stylu spektaklu ekologicznego w Nurcie Nowego Cyrku, podczas którego wszyscy będą mieli okazję przekonać się czy, i w jaki sposób, Matka Ziemia może zostać uratowana.

W obliczu kryzysu ekologicznego oraz drastycznych zmian społecznych, PPNT podejmuje działania, których celem jest zachęcenie do aktywnej działalności na rzecz środowiska i zmian klimatycznych. Podczas spektaklu „CO(2) Zmieniacie w klimacie?” zobaczycie sztukę szczudlarstwa, żonglerstwo, akrobatykę, monocykl i klaunadę. Plastyczna forma spektaklu, który opiera się na muzyce i gestach, a nie narracji mówionej sprawia, że wydarzenie dostępne jest dla szerokiego grona odbiorców – w tym także osób, które nie posługują się w sposób biegły językiem polskim, tj. społeczność Ukraińska. Widowisko będzie okazją do asymilacji oraz zaznajomienia tejże społeczności z lokalną kulturą, inicjatywami i postawami.

Dążąc do zwiększenia świadomości i popularyzacji proekologicznych postaw, Poznański Park Naukowo-Technologiczny zadecydował, że zdecydowana większość kostiumów oraz scenografia wykorzystana podczas spektaklu zostanie skonstruowana z rzeczy z recyklingu, z odzysku, z tzw. „drugiej ręki”.

Dlaczego zależy nam na Twojej obecności?

Bardzo długo zastanawialiśmy się, co się stanie, jeżeli połączymy naukę i sztukę. Opierając się na tej idei przygotowaliśmy widowisko, które jest wynikiem rozmów i pracy koncepcyjnej artystów oraz naukowców. W ten sposób tworzymy nową, unikatową jakość. Wspólnie z nami, możesz ujrzeć jakie walory edukacyjne i artystyczne przyniesie połączenie tych dwóch – pozornie, hermetycznych światów.

Poznański Park Naukowo-Technologiczny realizuje misję wspierania gospodarki przez transfer technologii oraz łączenia nauki z biznesem. Kryzys oraz drastyczne zmiany społeczne sprawiają, że konieczne jest podjęcie długofalowego działania na rzecz środowiska. Mając na uwadze przekaz edukacyjny spektaklu, korzystaliśmy ze wsparcia konsultanta merytorycznego dr Adriana Zająca, któremu tytuł doktora nauk chemicznych został nadany przez Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych PAN w Łodzi w 2011 roku. Obecnie, zajmuje on stanowisko specjalisty ds. Badań Naukowych w Grupie Syntez Materiałowych PPNT.

Organizowany ekologiczny spektakl plenerowy „CO(2) Zmieniacie w klimacie?” to wydarzenie bezpłatne, jednak obowiązują wcześniejsze zapisy. Każdy z zainteresowanych uczestników musi wypełnić formularz rejestracyjny.

Do zobaczenia 18 września br., o godz.16:00, na terenie PPNT!

***

Ekologiczny spektakl plenerowy realizowany jest w ramach projektu: Nowe Laboratorium Wyobraźni.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2022
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznań #poznańwspiera