Festiwal WodoWskazy
Przestrzeń dla każdego, czyli zmiany klimatu, edukacja ekologiczna i zrównoważona gospodarka przestrzenna hasłami przewodnimi Festiwalu WodoWskazy.
26 kwietnia w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile odbył się wyjątkowy Festiwal Przyrodniczo-Naukowy #WodoWskazy „Przestrzeń dla każdego”. Właściwie funkcjonująca gospodarka przestrzenna, zrównoważone zarządzanie środowiskiem oraz adaptacje do zmian klimatu – to jedne z najważniejszych wyzwań współczesności.
– Wiemy, że przestrzeń jest dla każdego. Na Festiwalu WodoWskazy mówiliśmy o zrównoważonej gospodarce przestrzennej, o tym jak duże ssaki – jak wilk, ryś, żubr, czy łoś – pokazują nam jak wiele wyzwań przed nami, by faktycznie przestrzeń była i dla człowieka i dla innych potrzeb środowiskowych – podkreślał dr Paweł M. Owsianny, dyrektor Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile.
Istotą WodoWskazów jest popularyzacja środowiskowych badań naukowych, w tym zwłaszcza prowadzonych na UAM lub we współpracy z naukowcami z UAM oraz popularyzacja wiedzy wśród młodzieży, nauczycieli i społeczności regionu. W wydarzeniu wzięli udział eksperci świata nauki i ochrony środowiska, jak dr hab. Sabina Parużek-Nowak, prof. UW dr hab. Robert Mysłajek, Marcin Grzegorzek, Marcin Kostrzyński i ponad 400 Uczestników!
Festiwal Naukowo-Przyrodniczy WodoWskazy odbył się przy wsparciu finansowym PPNT Fundacji UAM w ramach Konkursu Fund_Akcja. WodoWskazy w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile współorganizowane są przez Koło Naukowe Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska i Koło przy UAM w Pile Polskiego Towarzystwa Leśnego. Popołudniowa odsłona WodoWskazów – przeznaczona dla nauczycieli i społeczności lokalnej – Akademia Edukacji Ekologicznej – była również współorganizowana z Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile.
fot. archiwum organizatora